ZŁOTA ZASADA co to jest
Definicja ZŁOTA ZASADA. Co znaczy człowieka wobec drugiego człowieka: Nie czyń drugiemu, co tobie.

Co to jest Zasada Złota

Definicja ZŁOTA ZASADA: zasada odnosząca się do zachowania człowieka wobec drugiego człowieka: "Nie czyń drugiemu, co tobie nieprzyjemne"; w etyce Hobbesa zasada odnosząca się do funkcjonowania społeczeństwa i państwa, wg której jednostka powinna zrzekać się części swoich praw i przywilejów na rzecz społeczności, ponieważ tylko w ten sposób egoistyczną walkę o własny biznes, przynoszącą szkody, można zastąpić życiem w pokoju, bez obaw i lęków

Definicja ZENON Z ELEI:
Co to jest przed naszą erą) - w okolicy Parmenidesa w najwyższym stopniu znany przedstawiciel szkoły elejskiej ( eleatów). Pamięć potomnych zawdzięcza w szczególności swoim paradoksom, które miały dowodzić złota zasada.
Definicja ZASADA KARTEZJAŃSKA:
Co to jest wypowiedziany poprzez św. Augustyna na sporo wieków przed Kartezjuszem, zrywający z obiektywizmem poznawczym na rzecz subiektywizmu, mówiący o tym, iż poznać można jedynie to, co kryje się w duszy złota zasada.
Definicja ZASADA KOJARZENIA:
Co to jest wprowadzona do filozofii zasada Hume´a, pozwalająca wyjaśniać obecność w świecie przypadkowych zdarzeń, określać ich prawidłowości, konieczność wystąpienia złota zasada.

Czym jest Zasada Złota znaczenie w Słownik filozofia Z .

  • Dodano:
  • Autor: