ERNST ABBE co to jest
Co znaczy Abbe, Ernst? W fizyce współzałożyciel zakładów optycznych Zeissa i założyciel fabryki.

Definicja Abbe, Ernst

Co to jest ABBE, ERNST: fizyk niemiecki; w latach 1870-1876 prof. uniw. w Jenie; współzałożyciel zakładów optycznych Zeissa i założyciel fabryki szkła optycznego Schott w Jenie; specjalista optyki instrumentalnej; konstruktor wielu przyrządów optycznych takich, jak refraktometr Abbego czy obiektyw achromatyczny; twórca teorii mikroskopu optycznego

Definicja Akceleratory Liniowe:
Co to jest przyspieszane cząstki poruszają się po liniach prostych. Mogą być one przyspieszane stałym napięciem elektrycznym, jak w akceleratorze elektrostatycznym van de Graaffa ( maszyna elektrostatyczna abbe, ernst.
Definicja Apertura:
Co to jest charakteryzująca umiejętność rozdzielczą układów optycznych (na przykład mikroskopu) i jasność tworzonych poprzez nie obrazów. A. k ą t o- w a to kąt między skrajnymi promieniami stożkowej wiązki abbe, ernst.
Definicja Amperogodzina:
Co to jest jednostka ładunku elektrycznego, równa ilości ładunku przepływającego pośrodku godziny poprzez poprzeczny przekrój przewodnika, gdzie płynie prąd o natężeniu jednego ampera (1 Ah = 3600 C). Zwykle w abbe, ernst.

Czym jest Ernst Abbe znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: