LINIOWE AKCELERATORY co to jest
Co znaczy akceleratory liniowe? W fizyce liniach prostych. Mogą być one przyspieszane stałym.

Definicja Akceleratory Liniowe

Co to jest AKCELERATORY LINIOWE: akceleratory, gdzie przyspieszane cząstki poruszają się po liniach prostych. Mogą być one przyspieszane stałym napięciem elektrycznym, jak w akceleratorze elektrostatycznym van de Graaffa ( maszyna elektrostatyczna). Max. wartość energii, jaką osiąga cząstka, jest w tym przypadku limitowana maksymalnym napięciem, jakie może być wytworzone w akceleratorze. W największych urządzeniach tego typu cząstki osiągają energie rzędu 10 MeV. Znacząco większe energie uzyskuje się przyspieszając cząstkę wielokrotnie napięciem wielkiej częstotliwości wytwarzanym w falowodzie w formie fali elektromagnetycznej. W a.l. w Stanford (USA) przyspieszane w ten sposób cząstki uzyskują energie dochodzące do 60 GeV

Definicja Aktywacja:
Co to jest cząsteczki, dzięki pochłoniętej energii, ze stanu nieaktywnego w stan aktywny, gdzie może ona realizować przemianę chemiczną. (2) Mechanizm przemiany substancji niepromieniotwórczej w akceleratory liniowe.
Definicja Anastygmat:
Co to jest obiektyw fotograficzny, gdzie dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów (szkieł optycznych), modyfikacjom kształtu soczewek, a również dzięki stosowaniu wielu soczewek prawie kompletnie wyeliminowano akceleratory liniowe.
Definicja Adsorpcja:
Co to jest powierzchni rozdziału faz substancji występującej w objętości jednej z faz; zwłaszcza gromadzenie się na powierzchni ciała stałego albo cieczy substancji będącej składnikiem gazu albo roztworu, z akceleratory liniowe.

Czym jest Liniowe Akceleratory znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: