LINIOWE AKCELERATORY co to jest
Co znaczy akceleratory liniowe? W fizyce liniach prostych. Mogą być one przyspieszane stałym.

Definicja Akceleratory Liniowe

Co to jest AKCELERATORY LINIOWE: akceleratory, gdzie przyspieszane cząstki poruszają się po liniach prostych. Mogą być one przyspieszane stałym napięciem elektrycznym, jak w akceleratorze elektrostatycznym van de Graaffa ( maszyna elektrostatyczna). Max. wartość energii, jaką osiąga cząstka, jest w tym przypadku limitowana maksymalnym napięciem, jakie może być wytworzone w akceleratorze. W największych urządzeniach tego typu cząstki osiągają energie rzędu 10 MeV. Znacząco większe energie uzyskuje się przyspieszając cząstkę wielokrotnie napięciem wielkiej częstotliwości wytwarzanym w falowodzie w formie fali elektromagnetycznej. W a.l. w Stanford (USA) przyspieszane w ten sposób cząstki uzyskują energie dochodzące do 60 GeV

Definicja Aston, Francis William:
Co to jest fizyk angielski, prof. uniw. w Cambridge i członek Royal Society. W 1925 zaznaczony Nagrodą Nobla za badania izotopów trwałych akceleratory liniowe.
Definicja Alikwoty:
Co to jest tony składowe dźwięku, których częstości są wielokrotnościami częstości tonu podstawowego (wyższe harmoniczne tonu podstawowego). A. tworzą widmo dźwięku, decydujące o jego barwie ( barwa dźwięku akceleratory liniowe.
Definicja Anderson, Philip Warren:
Co to jest 1967-75 prof. uniw. w Cambridge, a od roku 1975 prof. uniw. w Princeton; specjalista w zakresie ciała stałego, magnetyzmu i nadprzewodnictwa; w 1977 dostał Nagrodę Nobla za badania struktury akceleratory liniowe.

Czym jest Liniowe Akceleratory znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: