AKCEPTOR co to jest
Co znaczy akceptor? W fizyce efektem jest dziurowy typ przewodnictwa elektrycznego. A. mogą być.

Definicja Akceptor

Co to jest AKCEPTOR: zaburzenie sieci krystalicznej w półprzewodniku, którego efektem jest dziurowy typ przewodnictwa elektrycznego. A. mogą być luki w sieci krystalicznej, atomy międzywęzłowe, a najczęściej są nimi obce atomy (domieszki) tworzące w sieci lokalne poziomy energetyczne. A. wychwytując jeden z elektronów walencyjnych kryształu dostarcza do pasma walencyjnego tak zwany dziurę elektronową. Dziura ta może przemieszczać się w krysztale dając przyczynek do przewodnictwa, a przy dużej koncentracji a. warunkować typ przewodnictwa. Typowymi a. są atomy domieszek, mające w zewnętrznej powłoce jeden elektron mniej niż atom półprzewodnika, którego miejsce zajmują. Odpowiednikiem mogą być domieszki aluminium (Al), galu (Ga) albo boru (B) w krzemie (Si) albo germanie (Ge)

Definicja Arrhenius, Svante August:
Co to jest fizykochemik i astrofizyk; od 1895 r. prof. uniw., a od 1905 Instytutu Nobla w Sztokholmie; twórca teorii dysocjacji elektrolitycznej, autor prac w zakresie astrofizyki i astrobiologii. W 1903 za akceptor.
Definicja Atom:
Co to jest pierwiastka chemicznego, która jeszcze posiada jego własności chemiczne. A. jest układem cząstek elementarnych składającym się z dodatnio naładowanego jądra atomowego i otaczającej je chmury akceptor.
Definicja Antyferromagnetyki:
Co to jest występuje zdarzenie antyferromagnetyzmu. Do a. należą pomiędzy innymi: chrom, mangan, wybrane metale ziem rzadkich i liczne związki - tlenki, siarczki, tellurki, selenki, chlorki i inne akceptor.

Czym jest Akceptor znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: