ALBEDO co to jest
Co znaczy albedo? W fizyce umiejętność odbijania światła poprzez powierzchnię matową. A. wyraża.

Definicja Albedo

Co to jest ALBEDO: rozmiar fotometryczna ( fotometria) charakteryzująca umiejętność odbijania światła poprzez powierzchnię matową. A. wyraża relacja ilości promieniowania odbitego we wszystkich kierunkach do ilości promieniowania padającego na tę powierzchnię. Rozróżnia się a. p ł a s k i e (obiekt rozpraszający jest płaski) i a. s f e r y-c z n e ((((obiekt rozpraszający ma kształt półkuli). W astronomii a. planet, planetoid i satelitów planet wyznacza się poprzez porównanie ilości energii świetlnej otrzymywanej poprzez dane ciało od Słońca z ilością energii odbijanej poprzez powierzchnię tego ciała. Średnie sferyczne a. Ziemi wynosi 0,45, a Księżyca 0,07

Definicja Aphelium:
Co to jest pkt. orbity heliocentrycznej (wokół Słońca) ciała niebieskiego (planety, komety) w najwyższym stopniu oddalony od Słońca albedo.
Definicja Alfa Rozpad:
Co to jest rozpad alfa albedo.
Definicja Astrospektroskopia:
Co to jest służąca w astronomii polegająca na analizie widmowej promieniowania obserwowanych obiektów. Pozwala określać skład chemiczny atmosfery: Słońca, gwiazd i planet. Dzięki a. posiadamy wiadomości o albedo.

Czym jest Albedo znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: