AMPER co to jest
Co znaczy amper? W fizyce spośród podstawowych jednostek układu jednostek miar SI. Amper jest.

Definicja Amper

Co to jest AMPER: jednostka natężenia prądu elektrycznego. Jest czwartą spośród podstawowych jednostek układu jednostek miar SI. Amper jest natężeniem stałego prądu elektrycznego, który płynąc w dwóch równoległych, prostoliniowych, nieskończenie długich przewodach, o przekroju znikomo małym, umieszczonych w próżni w odległości jednego metra jeden od drugiego wywołuje pomiędzy nimi siłę 210-7 N (niutona) na każdym metrze długości

Definicja Alotropia:
Co to jest pierwiastka chemicznego w tym samym stanie skupienia w różnych odmianach zwanych a l o t r o p o w y m i. Różnią się one własnościami chemicznymi i fizycznymi. W najwyższym stopniu znane są amper.
Definicja Arago-Fresnela Doświadczenia:
Co to jest fizyczne nad interferencją spolaryzowanych wiązek światła, które dobitnie pokazały, iż światło jest falą poprzeczną. W d. A.-F. obserwowano obraz interferencyjny spójnych ( spójne źródła fal) wiązek amper.
Definicja Aniony:
Co to jest naładowane (o nadmiarze elektronów); w polu elektrycznym dążą do anody (na przykład w procesie elektrolizy). A. występują m. in. w roztworach soli kwasów i zasad, w kryształach jonowych i w amper.

Czym jest Amper znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: