ANTYMATERIA co to jest
Co znaczy antymateria? W fizyce antyprotonów, antyneutronów, pozytonów). Z punktu widzenia praw.

Definicja Antymateria

Co to jest ANTYMATERIA: hipotetyczna substancja zbudowana z antycząstek (antyprotonów, antyneutronów, pozytonów). Z punktu widzenia praw fizyki wymiana cząstek na antycząstki jest w zasadzie możliwa. Mimo to w otaczającej nas części Wszechświata nie wykryto istnienia a. W warunkach laboratoryjnych powiodło się wytworzyć wybrane antyjądra: antywodór, antytryt, antyhel

Definicja Absorpcja Międzygwiazdowa:
Co to jest osłabienie światła przechodzącego poprzez ośrodek międzygwiezdny. Główną powodem a.m. jest rozpraszanie i pochłanianie światła poprzez drobiny gazu i pyłu międzygwiezdnego antymateria.
Definicja Antycząstka:
Co to jest przyporządkowana każdej cząstce elementarnej różniąca się od niej znakiem ładunku elektrycznego, liczby barionowej, liczby leptonowej, trzeciej składowej izospinu, momentu magnetycznego, dziwności i antymateria.
Definicja Atomowa Jednostka Masy:
Co to jest pozaukładowa jednostka masy służąca regularnie w fizyce atomów i cząstek elementarnych. Za jednostkę masy przyjmuje się tutaj 1/12 masy atomu izotopu węgla 12C, co jest równe (1,660 565510-6)10-27 kg antymateria.

Czym jest Antymateria znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: