APERTURA co to jest
Co znaczy apertura? W fizyce układów optycznych (na przykład mikroskopu) i jasność tworzonych.

Definicja Apertura

Co to jest APERTURA: rozmiar fizyczna charakteryzująca umiejętność rozdzielczą układów optycznych (na przykład mikroskopu) i jasność tworzonych poprzez nie obrazów. A. k ą t o- w a to kąt między skrajnymi promieniami stożkowej wiązki świetlnejwchodzącej do układu optycznego. Zależy ona od wielkości soczewek albo odstosowanej przysłony. A. l i c z b o w a jest wielkością fizyczną o wartości , gdzie n jest współczynnikiem załamania ośrodka, gdzie znajduje się obserwowany element. umiejętność rozdzielcza przyrządu jest proporcjonalna do wartości a., z kolei jasność obrazu jest proporcjonalna do wartości jej kwadratu

Definicja Amper:
Co to jest prądu elektrycznego. Jest czwartą spośród podstawowych jednostek układu jednostek miar SI. Amper jest natężeniem stałego prądu elektrycznego, który płynąc w dwóch równoległych, prostoliniowych apertura.
Definicja Adiabatyczna Przemiana:
Co to jest przemiana adiabatyczna apertura.
Definicja Akustyka Architektoniczna:
Co to jest stosowanej zajmujący się zapewnieniem dobrej słyszalności mowy bądź muzyki w pomieszczeniach, zwłaszcza w salach koncertowych, teatralnych i wszelkich pomieszczeniach audytoryjnych. Fundamentalne apertura.

Czym jest Apertura znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: