PRAWO ARCHIMEDESA co to jest
Co znaczy Archimedesa prawo? W fizyce ciało zanurzone w płynie działa siła, skierowana pionowo ku.

Definicja Archimedesa Prawo

Co to jest ARCHIMEDESA PRAWO: fundamentalne prawo hydrostatyki, wedle którym na każde ciało zanurzone w płynie działa siła, skierowana pionowo ku górze, równa ciężarowi płynu wypartego poprzez to ciało i przyłożona w jego środku geometrycznym, który tytułujemy środkiem wyporu. Siła ta nazywana jest siłą Archimedesa. W tak sformułowanym prawie Archimedesa kryje się ciche założenie, iż płyn jest jednorodny (jego gęstość jest taka sama w całej objętości) i iż pole grawitacyjne jest jednorodne (jego natężenie jest takie samo w każdym punkcie, gdzie znajduje się płyn). Sformułowanie, iż siła skierowana jest pionowo ku górze znaczy, iż ma ona zwrot przeciwny do zwrotu siły grawitacyjnej

Definicja Argon:
Co to jest chemiczny zerowej ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 18 i masie atomowej 39,944. Posiada trzy trwałe izotopy 40Ar, 38Ar, 36Ar. Występuje w atmosferze ziemskiej, nie mniej jednak archimedesa prawo.
Definicja Anderson, Carl David:
Co to jest fizyk amerykański; od 1939 prof. California Institute of Technology w Pasadenie; w 1932 odkrył pozyton, za co w 1936 został zaznaczony Nagrodą Nobla; w 1937 odkrył mezon archimedesa prawo.
Definicja Ajnsztajn:
Co to jest fotochemii jednostka liczby fotonów; jeden ajnsztajn to liczba fotonów o określonej częstotliwości, wywołująca reakcję fotochemiczną 1 mola cząsteczek. 1E = (6,022169 4010-6)1023 kwantów światła archimedesa prawo.

Czym jest Prawo Archimedesa znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: