AREOMETRY co to jest
Co znaczy areometry? W fizyce również ciał stałych, których zasada działania opiera się na użyciu.

Definicja Areometry

Co to jest AREOMETRY: proste przyrządy do pomiarów gęstości cieczy, a niekiedy również ciał stałych, których zasada działania opiera się na użyciu prawa Archimedesa. Do w najwyższym stopniu rozpowszechnionych należy a. o s t a ł e j m a s i e. To jest rodzaj pływaka z mocno wydłużoną górną częścią, na którą nanosi się odpowiednią skalę. A. zanurza się w cieczy na głębokość zależną od jej gęstości i tj. fundamentem pomiaru. A. przystosowane do pomiaru stężeń konkretnych roztworów nazywa się densymetrami - to są na przykład alkoholomierze, cukromierze i inne

Definicja Amperogodzina:
Co to jest jednostka ładunku elektrycznego, równa ilości ładunku przepływającego pośrodku godziny poprzez poprzeczny przekrój przewodnika, gdzie płynie prąd o natężeniu jednego ampera (1 Ah = 3600 C). Zwykle w areometry.
Definicja Akomodacja Oka:
Co to jest się oka do wyraźnego widzenia elementów znajdujących się w różnych odległościach. Dokonuje się ona poprzez zmianę promienia krzywizny soczewki ocznej, co skutkuje zmianę jej umiejętności skupiającej areometry.
Definicja Analiza Spektralna:
Co to jest badanie widmowa areometry.

Czym jest Areometry znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: