ASTROFIZYKA co to jest
Co znaczy astrofizyka? W fizyce teoretycznymi własności fizycznych ciał niebieskich, materii.

Definicja Astrofizyka

Co to jest ASTROFIZYKA: dział astronomii zajmujący się obserwacjami i badaniami teoretycznymi własności fizycznych ciał niebieskich, materii międzygwiezdnej i promieniowania w przestrzeni poza Ziemią; traktowana jest regularnie jako dział fizyki. A. powstała w drugiej połowie XIX w., gdy do badań astronomicznych wprowadzono sposoby fotograficzne, analizę widmową i fotometrię. Obserwacje astrofizyczne polegają na pomiarze natężenia i polaryzacji promieniowania pochodzącego od badanych obiektów (fotometria astronomiczna), analizie widma promieniowania (spektroskopia astronomiczna). Obserwacje dotyczą nie tylko promieniowania widzialnego, lecz również radiowego (radioastronomia), promieniowania X i . Prowadzi się także detekcję cząstek (w szczególności neutrino)docierających na powierzchnię Ziemi.A. teoretyczna opracowuje teorie budowy i ewolucji gwiazd, galaktyk i Wszechświata

Definicja Adaptacja Oka:
Co to jest się oka do zmiany oświetlenia, zarówno jego natężenia jak i barwy ( akomodacja oka). A.o. realizuje się poprzez szybką zmianę średnicy źrenicy i w miarę powolne zmiany wrażliwości siatkówki na astrofizyka.
Definicja Akustyka Urbanistyczna:
Co to jest obejmujący zagadnienia powiązane z rozchodzeniem się dźwięków w przestrzeniach urbanistycznych takich, jak ulice czy place. Jednym z podstawowych zadań a.u. jest przeciwdziałanie hałasowi w miastach astrofizyka.
Definicja Aktywność Źródła:
Co to jest promieniotwórczych jąder źródła w jednostce czasu: , gdzie N - liczba wszystkich jąder promieniotwórczych w momencie t, - stała rozpadu. A.ź. maleje stosunkowo upływu czasu, bo liczba N maleje astrofizyka.

Czym jest Astrofizyka znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: