MASA ATOMOWA co to jest
Co znaczy atomowa masa? W fizyce naturalnych. Jeśli substancja złożona jest z kilku izotopów, to m.

Definicja Atomowa Masa

Co to jest ATOMOWA MASA: masa jednego atomu, jeżeli substancja nie ma izotopów naturalnych. Jeśli substancja złożona jest z kilku izotopów, to m.a. jest średnią masą izotopów pierwiastka uwzględniającą ich procentową zawartość w naturalnym pierwiastku. Ogólnie można zapisać, iż: masa atomowa = masa 1 mola substancji/NA, gdzie NA to liczba Avogadra

Definicja Astrograf:
Co to jest w astronomii do fotografowania obiektów niebieskich. A. złożona jest z kamery fotograficznej połączonej z lunetą astronomiczną naprowadzającą kamerę na fotografowany przedmiot i z systemu zegarowego atomowa masa.
Definicja Autotransformator:
Co to jest gdzie to samo uzwojenie używane jest jako pierwotne i wtórne. Zazwyczaj ono jest nawinięte na toroidalny rdzeń. Uzwojenia pierwotne i wtórne mają jedną końcówkę wspólną. Druga końcówka uzwojenia atomowa masa.
Definicja Adiabata:
Co to jest zależność ciśnienia p od objętości V gazu podlegającego przemianie adiabatycznej (zachodzącej bez zamiany ciepła z otoczeniem). A. opisuje równanie , gdzie - stała zależna od rodzaju gazu równa atomowa masa.

Czym jest Masa Atomowa znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: