AUTOTRANSFORMATOR co to jest
Co znaczy autotransformator? W fizyce pierwotne i wtórne. Zazwyczaj ono jest nawinięte na.

Definicja Autotransformator

Co to jest AUTOTRANSFORMATOR: transformator, gdzie to samo uzwojenie używane jest jako pierwotne i wtórne. Zazwyczaj ono jest nawinięte na toroidalny rdzeń. Uzwojenia pierwotne i wtórne mają jedną końcówkę wspólną. Druga końcówka uzwojenia wtórnego to zazwyczaj grafitowa "szczotka", którą można przesuwać po nieizolowanej części uzwojenia. Dzięki takiej konstrukcji autotransformator stosowany jest jako źródło przemiennego napięcia regulowanego w sposób ciągły

Definicja Atmosferyki:
Co to jest częstotliwościach od 200 Hz do 20 MHz, powstające wskutek wyładowań elektrycznych w atmosferze i powodujące charakterystyczne trzaski radiowe. Do ciekawszych atmosferyków należą r a d i o ś w i s t y autotransformator.
Definicja Aerozol:
Co to jest dyspersyjny (rozproszony) składający się ze środowiska gazowego (dyspersyjnego) i etapy rozproszonej stałej albo ciekłej. A. z ciekłą fazą rozproszoną tytułujemy mgłą; a. z rozproszonymi cząstkami autotransformator.
Definicja Astrograf:
Co to jest w astronomii do fotografowania obiektów niebieskich. A. złożona jest z kamery fotograficznej połączonej z lunetą astronomiczną naprowadzającą kamerę na fotografowany przedmiot i z systemu zegarowego autotransformator.

Czym jest Autotransformator znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: