AUTOTRANSFORMATOR co to jest
Co znaczy autotransformator? W fizyce pierwotne i wtórne. Zazwyczaj ono jest nawinięte na.

Definicja Autotransformator

Co to jest AUTOTRANSFORMATOR: transformator, gdzie to samo uzwojenie używane jest jako pierwotne i wtórne. Zazwyczaj ono jest nawinięte na toroidalny rdzeń. Uzwojenia pierwotne i wtórne mają jedną końcówkę wspólną. Druga końcówka uzwojenia wtórnego to zazwyczaj grafitowa "szczotka", którą można przesuwać po nieizolowanej części uzwojenia. Dzięki takiej konstrukcji autotransformator stosowany jest jako źródło przemiennego napięcia regulowanego w sposób ciągły

Definicja Astrofotometria:
Co to jest dział astrofizyki zajmujący się pomiarami jasności obserwowanych ciał niebieskich w różnych przedziałach częstotliwości (widma autotransformator.
Definicja Akumulatory:
Co to jest prądu o działaniu wielokrotnym zwane także ogniwami wtórnymi; po rozładowaniu mogą być ponownie ładowane prądem elektrycznym z zewnętrznego źródła prądu. Najczęściej spotykane są a. ołowiane, kadmowo autotransformator.
Definicja Aktywność Źródła:
Co to jest promieniotwórczych jąder źródła w jednostce czasu: , gdzie N - liczba wszystkich jąder promieniotwórczych w momencie t, - stała rozpadu. A.ź. maleje stosunkowo upływu czasu, bo liczba N maleje autotransformator.

Czym jest Autotransformator znaczenie w Słownik fizyka na A .

  • Dodano:
  • Autor: