CIAŁA BARWA co to jest
Co znaczy barwa ciała? W fizyce wywoływaniu wrażenia barwy pod wpływem światła oświetlającego. O.

Definicja Barwa Ciała

Co to jest BARWA CIAŁA: cecha ciała nie będącego źródłem światła, polegająca na wywoływaniu wrażenia barwy pod wpływem światła oświetlającego. O zabarwieniu ciała decydują mechanizmy fizyczne: pochłanianie ( absorpcja światła), rozpraszanie i interferencja światła. Szkła, roztwory czy kryształy są kolorowe wskutek pochłaniania niektórych barw. Podobnie jest w razie światła rozproszonego poprzez powierzchnie malowane - część widma jest pochłaniana. Ciała pokryte cienką przezroczystą warstewką uzyskują zabarwienie powstające wskutek interferencji światła odbitego od różnych powierzchni. Barwa w takim wypadku zależy od kąta padania światła albo od kąta, pod jakim ciało jest obserwowane. Taki typ zabarwienia możemy obserwować na obiektywach albo soczewkach pokrytych warstwami przeciwodblaskowymi

Definicja Braun, Karl Ferdinand:
Co to jest prof. uniw. w Marburgu, Strasburgu, Karlsruhe i Tybindze. Autor prac dotyczących radiotelegrafii, termoelektryczności i elektrolizy. Twórca elektrometru i lampy elektronowej (tak zwany lampy B barwa ciała.
Definicja Bariera Dźwięku:
Co to jest stosowana nazwa trudności związanych z przekraczaniem poprzez samolot prędkości dźwięku (około 340 m/s). Powstaje wówczas charakterystyczna fala uderzeniowa, rośnie gwałtownie opór aerodynamiczny barwa ciała.
Definicja Bryła Sztywna:
Co to jest gdzie odległość dwóch dowolnych punktów jest stała i nie wymienia się pod działaniem przyłożonych do niego sił zewnętrznych. To jest oczywiście wyidealizowany przedmiot fizyczny, który w wielu barwa ciała.

Czym jest Ciała Barwa znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: