CIAŁA BARWA co to jest
Co znaczy barwa ciała? W fizyce wywoływaniu wrażenia barwy pod wpływem światła oświetlającego. O.

Definicja Barwa Ciała

Co to jest BARWA CIAŁA: cecha ciała nie będącego źródłem światła, polegająca na wywoływaniu wrażenia barwy pod wpływem światła oświetlającego. O zabarwieniu ciała decydują mechanizmy fizyczne: pochłanianie ( absorpcja światła), rozpraszanie i interferencja światła. Szkła, roztwory czy kryształy są kolorowe wskutek pochłaniania niektórych barw. Podobnie jest w razie światła rozproszonego poprzez powierzchnie malowane - część widma jest pochłaniana. Ciała pokryte cienką przezroczystą warstewką uzyskują zabarwienie powstające wskutek interferencji światła odbitego od różnych powierzchni. Barwa w takim wypadku zależy od kąta padania światła albo od kąta, pod jakim ciało jest obserwowane. Taki typ zabarwienia możemy obserwować na obiektywach albo soczewkach pokrytych warstwami przeciwodblaskowymi

Definicja Bolometr:
Co to jest energii promieniowania, raczej widzialnego i podczerwonego. Jego działanie opiera się na efekcie zmiany oporności elektrycznej pod wpływem zmiany temperatury. Czujniki b. realizowane są z cienkich barwa ciała.
Definicja Bryła Sztywna:
Co to jest gdzie odległość dwóch dowolnych punktów jest stała i nie wymienia się pod działaniem przyłożonych do niego sił zewnętrznych. To jest oczywiście wyidealizowany przedmiot fizyczny, który w wielu barwa ciała.
Definicja Bariera Dźwięku:
Co to jest stosowana nazwa trudności związanych z przekraczaniem poprzez samolot prędkości dźwięku (około 340 m/s). Powstaje wówczas charakterystyczna fala uderzeniowa, rośnie gwałtownie opór aerodynamiczny barwa ciała.

Czym jest Ciała Barwa znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: