CIAŁA BARWA co to jest
Co znaczy barwa ciała? W fizyce wywoływaniu wrażenia barwy pod wpływem światła oświetlającego. O.

Definicja Barwa Ciała

Co to jest BARWA CIAŁA: cecha ciała nie będącego źródłem światła, polegająca na wywoływaniu wrażenia barwy pod wpływem światła oświetlającego. O zabarwieniu ciała decydują mechanizmy fizyczne: pochłanianie ( absorpcja światła), rozpraszanie i interferencja światła. Szkła, roztwory czy kryształy są kolorowe wskutek pochłaniania niektórych barw. Podobnie jest w razie światła rozproszonego poprzez powierzchnie malowane - część widma jest pochłaniana. Ciała pokryte cienką przezroczystą warstewką uzyskują zabarwienie powstające wskutek interferencji światła odbitego od różnych powierzchni. Barwa w takim wypadku zależy od kąta padania światła albo od kąta, pod jakim ciało jest obserwowane. Taki typ zabarwienia możemy obserwować na obiektywach albo soczewkach pokrytych warstwami przeciwodblaskowymi

Definicja Balistyka:
Co to jest zajmujący się ruchem pocisków. B. w e w n ę t r z- n a bada prawa spalania się materiału miotającego i ruchu pocisków w lufie. B. z e w n ę t r z n a bada prawa ruchu pocisków wystrzelonych i barwa ciała.
Definicja Bor:
Co to jest chemiczny trzeciej ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 5 i masie atomowej 10,82. Naturalny b. złożona jest z dwóch trwałych izotopów 10B (około 19%) i 11B (((około 81%). Czysty b barwa ciała.
Definicja Bohr, Aage:
Co to jest teoretyk, syn Nielsa Bohra. Od 1956 prof. uniw. w Kopenhadze, a od 1963 dyr. Kopenhaskiego Instytutu Fizyki Teoretycznej. Od 1980 członek zagraniczny PAN. Autor prac dotyczących struktury jądra barwa ciała.

Czym jest Ciała Barwa znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: