DŹWIĘKU BARWA co to jest
Co znaczy barwa dźwięku? W fizyce widma jego częstotliwości, tzn. od tego, z jakich dźwięków.

Definicja Barwa Dźwięku

Co to jest BARWA DŹWIĘKU: subiektywnie określana właściwość dźwięku zależna raczej od widma jego częstotliwości, tzn. od tego, z jakich dźwięków prostych złożona jest analizowany dźwięk. Pozwala nam rozróżniać dźwięki pochodzące z różnych źródeł, na przykład z różnych instrumentów muzycznych albo różne głosy ludzkie. Dźwięki zawierające niewiele tonów harmonicznych określamy jako głuche, płaskie, bezbarwne. Dźwięki zawierające wiele wysokich tonów harmonicznych oceniamy jako przenikliwe, ostre, metaliczne. Prócz widma, na barwę dźwięku wpływa także jego dynamika, jest to prędkość narastania i zanikania

Definicja beta promieniowanie:
Co to jest rodzaj promieniowania jądrowego polegającego na emisji cząstek , tzn. elektronów albo pozytonów BARWA DŹWIĘKU.
Definicja Brattain, Walter Houser:
Co to jest pracownik Bell Telephone Laboratory. Jego naukowe zainteresowania dotyczyły fizyki jądrowej, termoemisji, własności powierzchniowych półprzewodników. Nagrodzony w 1956 wspólnie z J. Bardeenem i W.B BARWA DŹWIĘKU.
Definicja bolometr:
Co to jest promieniowania, raczej widzialnego i podczerwonego. Jego działanie opiera się na efekcie zmiany oporności elektrycznej pod wpływem zmiany temperatury. Czujniki b. realizowane są z cienkich warstw BARWA DŹWIĘKU.

Czym jest Dźwięku Barwa znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: