DŹWIĘKU BARWA co to jest
Co znaczy barwa dźwięku? W fizyce widma jego częstotliwości, tzn. od tego, z jakich dźwięków.

Definicja Barwa Dźwięku

Co to jest BARWA DŹWIĘKU: subiektywnie określana właściwość dźwięku zależna raczej od widma jego częstotliwości, tzn. od tego, z jakich dźwięków prostych złożona jest analizowany dźwięk. Pozwala nam rozróżniać dźwięki pochodzące z różnych źródeł, na przykład z różnych instrumentów muzycznych albo różne głosy ludzkie. Dźwięki zawierające niewiele tonów harmonicznych określamy jako głuche, płaskie, bezbarwne. Dźwięki zawierające wiele wysokich tonów harmonicznych oceniamy jako przenikliwe, ostre, metaliczne. Prócz widma, na barwę dźwięku wpływa także jego dynamika, jest to prędkość narastania i zanikania

Definicja Bizmut:
Co to jest chemiczny V ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 83 i masie atomowej 208,98. To jest różowobiały metal, bardzo kruchy, o gęstości 9,8 g/cm3 i temperaturze topnienia 271,4 C barwa dźwięku.
Definicja Bimorf:
Co to jest przetwornik elektromechaniczny złożony z dwóch sklejonych płytek o własnościach piezoelektrycznych; stosowany jest regularnie jako przetwornik elektroakustyczny barwa dźwięku.
Definicja Broglie, Louis Victor De:
Co to jest prof. Sorbony w latach 1932-62. Przedtem pracował w prywatnym laboratorium fizycznym swojego brata Maurycego. W 1929 dostał Nagrodę Nobla za odkrycie falowej natury cząstek ( de Brogliea fale). Jest barwa dźwięku.

Czym jest Dźwięku Barwa znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: