SŁONECZNA BATERIA co to jest
Co znaczy bateria słoneczna? W fizyce świetlnej, pochodzącej ze Słońca albo innego źródła światła.

Definicja Bateria Słoneczna

Co to jest BATERIA SŁONECZNA: zespół fotoogniw wykorzystywany do przekształcania energii świetlnej, pochodzącej ze Słońca albo innego źródła światła, na energię elektryczną. Jako fotoogniwa używa się najczęściej kryształów krzemu ze złączem p-n znajdującym się tuż pod oświetlaną powierzchnią; wykorzystuje się tutaj tak zwany wewnętrzne zdarzenie fotoelektryczne. Dla powiększenia uzyskiwanej mocy stosuje się układy skupiające światło. B.s. w połączeniu z akumulatorami stosowane są jako źródła energii elektrycznej w sztucznych satelitach Ziemi albo innych obiektach kosmicznych

Definicja Beta Promieniowanie:
Co to jest rodzaj promieniowania jądrowego polegającego na emisji cząstek , tzn. elektronów albo pozytonów bateria słoneczna.
Definicja Brattain, Walter Houser:
Co to jest wieloletni pracownik Bell Telephone Laboratory. Jego naukowe zainteresowania dotyczyły fizyki jądrowej, termoemisji, własności powierzchniowych półprzewodników. Nagrodzony w 1956 wspólnie z J bateria słoneczna.
Definicja Broglie, Louis Victor De:
Co to jest prof. Sorbony w latach 1932-62. Przedtem pracował w prywatnym laboratorium fizycznym swojego brata Maurycego. W 1929 dostał Nagrodę Nobla za odkrycie falowej natury cząstek ( de Brogliea fale). Jest bateria słoneczna.

Czym jest Słoneczna Bateria znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: