DANIEL BERNOULLI co to jest
Co znaczy Bernoulli, Daniel? W fizyce W latach 1725-33 kierował katedrą fizjologii w Petersburgu, a.

Definicja Bernoulli, Daniel

Co to jest BERNOULLI, DANIEL: matematyk i fizyk szwajcarski, zajmował się także medycyną. W latach 1725-33 kierował katedrą fizjologii w Petersburgu, a potem katedrą mechaniki. Od 1733 prof. fizjologii w Bazylei, a od 1750 prof. mechaniki. W fizyce znany jest z prac dotyczących hydrodynamiki i kinetycznej teorii gazów. Uważany jest za jednego z prekursorów fizyki matematycznej

Definicja Bar:
Co to jest chemiczny o liczbie atomowej 56 i masie atomowej 137,34, należący do tak zwany berylowców; występuje w formie minerałów - barytu i witerytu; jest srebrzystobiałym miękkim metalem aktywnym chemicznie bernoulli, daniel.
Definicja Bariera Dźwięku:
Co to jest stosowana nazwa trudności związanych z przekraczaniem poprzez samolot prędkości dźwięku (około 340 m/s). Powstaje wówczas charakterystyczna fala uderzeniowa, rośnie gwałtownie opór aerodynamiczny bernoulli, daniel.
Definicja Boltzmanna Stała:
Co to jest podstawowych uniwersalnych stałych fizycznych. Definiowana jest jako relacja gazowej stałej R do liczby Avogadra NA: k = R/NA; można ją interpretować jako stałą gazową odniesioną do jednej molekuły bernoulli, daniel.

Czym jest Daniel Bernoulli znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: