RÓWNANIE BERNOULLIEGO co to jest
Co znaczy Bernoulliego równanie? W fizyce dynamice płynów. Stosuje się ono do płynów, gdy można.

Definicja Bernoulliego Równanie

Co to jest BERNOULLIEGO RÓWNANIE: jedno z podstawowych równań (twierdzeń) służących w dynamice płynów. Stosuje się ono do płynów, gdy można założyć, iż są one pozbawione lepkości, a ich gęstość r jest stała (niezależna lokalnie od ciśnienia). Jeśli przepływ płynu jest ustalony i laminarny, tzn. pozbawiony zawirowań, wówczas w każdym punkcie linii prądu spełnione jest równanie: , gdzie v - szybkość płynu w danym punkcie, g - przyspieszenie ziemskie, h - wysokość położenia punktu nad poziomem odniesienia, p - ciśnienie otoczenia w danym punkcie, po - ciśnienie całkowite albo "ciśnienie spiętrzenia". Słowo v2/2 nazywany jest ciśnieniem dynamicznym, z kolei gh - ciśnieniem hydrostatycznym. W ogólności r.B. wyraża zasadę zachowania energii idealnej cieczy będącej w ruchu stacjonarnym w polu siły zachowawczej (na przykład siły ciężkości)

Definicja Blackett, Patrick Maynard Stuart:
Co to jest prof. uniw. w Londynie i Manchesterze, a również w londyńskim Imperial College of Science and Technology. Był członkiem i przewodniczącym Royal Society. W 1925 jako pierwszy sfotografował w komorze bernoulliego równanie.
Definicja Berkel:
Co to jest pierwiastek chemiczny otrzymywany sztucznie, należący do aktynowców (podgrupa III ekipy układu okresowego); liczba atomowa 97, masa atomowa 247,07. Z wielu znanych izotopów tego pierwiastka bernoulliego równanie.
Definicja Bateria Elektryczna:
Co to jest źródeł prądu elektrycznego (ogniw galwanicznych albo akumulatorów), ogniw termoelektrycznych albo komórek fotoelektrycznych. Przedmioty składowe baterii mogą być łączone szeregowo w celu powiększenia bernoulliego równanie.

Czym jest Równanie Bernoulliego znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: