RÓWNANIE BERNOULLIEGO co to jest
Co znaczy Bernoulliego równanie? W fizyce dynamice płynów. Stosuje się ono do płynów, gdy można.

Definicja Bernoulliego Równanie

Co to jest BERNOULLIEGO RÓWNANIE: jedno z podstawowych równań (twierdzeń) służących w dynamice płynów. Stosuje się ono do płynów, gdy można założyć, iż są one pozbawione lepkości, a ich gęstość r jest stała (niezależna lokalnie od ciśnienia). Jeśli przepływ płynu jest ustalony i laminarny, tzn. pozbawiony zawirowań, wówczas w każdym punkcie linii prądu spełnione jest równanie: , gdzie v - szybkość płynu w danym punkcie, g - przyspieszenie ziemskie, h - wysokość położenia punktu nad poziomem odniesienia, p - ciśnienie otoczenia w danym punkcie, po - ciśnienie całkowite albo "ciśnienie spiętrzenia". Słowo v2/2 nazywany jest ciśnieniem dynamicznym, z kolei gh - ciśnieniem hydrostatycznym. W ogólności r.B. wyraża zasadę zachowania energii idealnej cieczy będącej w ruchu stacjonarnym w polu siły zachowawczej (na przykład siły ciężkości)

Definicja Bolometr:
Co to jest energii promieniowania, raczej widzialnego i podczerwonego. Jego działanie opiera się na efekcie zmiany oporności elektrycznej pod wpływem zmiany temperatury. Czujniki b. realizowane są z cienkich bernoulliego równanie.
Definicja Browna Ruchy:
Co to jest ruchy cząstek zawiesiny w cieczy albo gazie, łatwe do zaobserwowania pod mikroskopem. Ruchy te są rezultatem zderzeń cząstek zawiesiny z molekułami otaczającego je ośrodka. Odkryte w 1827 poprzez R bernoulliego równanie.
Definicja Busola Stycznych:
Co to jest się z kolistej płaskiej cewki i igły magnetycznej o małym rozmiarze w porównaniu z promieniem cewki umieszczonej w jej środku. Igła magnetyczna układa się zawsze wzdłuż linii sił pola magnetycznego bernoulliego równanie.

Czym jest Równanie Bernoulliego znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: