ALBRECHT HANS BETHE co to jest
Co znaczy Bethe, Hans Albrecht? W fizyce Uniwersytetu Cornella w Ithaca (stan Nowy Jork). W latach.

Definicja Bethe, Hans Albrecht

Co to jest BETHE, HANS ALBRECHT: fizyk amerykański pochodzenia niemieckiego. Od 1937 prof. Uniwersytetu Cornella w Ithaca (stan Nowy Jork). W latach 1943-56 pełnił funkcję dyrektora departamentu fizyki teoretycznej w Los Alamos. Prowadził badania w zakresie teorii jądra atomowego, mechaniki kwantowej, teorii ciała stałego, astrofizyki. W 1967 został uhonorowany Nagrodą Nobla za osiągnięcia w zakresie teorii mechanizmów jądrowych w materii gwiazdowej

Definicja Boltzmann, Ludwig Eduard:
Co to jest austriacki, prof. uniwersytetów w Gratzu, Monachium, Lipsku i Wiedniu. Autor fundamentalnych prac z dziedziny zjawisk cieplnych, teorii promieniowania i fizyki statystycznej. Stworzył podstawy tak bethe, hans albrecht.
Definicja Blocha Prawo:
Co to jest zależność od temperatury spontanicznego namagnesowania Is ferromagnetyku w temperaturach znacząco niższych od temperatury Curie ( Curie temperatura). Ma ona postać , gdzie Iso max. wartość bethe, hans albrecht.
Definicja Beta Promieniowanie:
Co to jest rodzaj promieniowania jądrowego polegającego na emisji cząstek , tzn. elektronów albo pozytonów bethe, hans albrecht.

Czym jest Albrecht Hans Bethe znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: