BEZWŁADNOŚĆ co to jest
Co znaczy bezwładność? W fizyce pierwszej i drugiej zasadzie dynamiki Newtona. Przejawia się ona w.

Definicja Bezwładność

Co to jest BEZWŁADNOŚĆ: cecha ciał materialnych, która znajduje swój słowo w pierwszej i drugiej zasadzie dynamiki Newtona. Przejawia się ona w tym, iż jeżeli na ciało nie działają zewnętrzne siły albo gdy się one równoważą, to ciało względem inercjalnego układu odniesienia nie wymienia swojego stanu ruchu - spoczywa albo porusza się ze stałą prędkością. jeżeli zaś na ciało działa siła, to zmiana stanu ruchu nie odbywa się natychmiast, tylko dzieje się etapowo, tym wolniej, im większa jest bezwładność ciała. B. jest "oporem", na jaki natrafia czynnik zewnętrzny usiłujący zmienić stan ruchu ciała. Miarą b. ciała w jego ruchu postępowym jest masa, a w ruchu obrotowym okres bezwładności

Definicja Bardeen, John:
Co to jest W latach 1941-1945 pracował w Bell Telephone Laboratories, a od 1951 był prof. uniw. w Illinois. Dostał podwójnie Nagrodę Nobla: w 1956 wspólnie z W.H. Brattainem i W.B. Schockleyem za wynalezienie bezwładność.
Definicja Bothe, Walther Wilhelm Georg Franz:
Co to jest prof. uniw. w Gissen i w Heidelbergu, pełnił także funkcję dyr. Instytutu Maxa Plancka. Prowadził badania w zakresie fizyki jądrowej, atomowej i promieniowania kosmicznego. Razem z H.W. Geigerem bezwładność.
Definicja Bariera Dźwięku:
Co to jest stosowana nazwa trudności związanych z przekraczaniem poprzez samolot prędkości dźwięku (około 340 m/s). Powstaje wówczas charakterystyczna fala uderzeniowa, rośnie gwałtownie opór aerodynamiczny bezwładność.

Czym jest Bezwładność znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: