KARŁY BIAŁE co to jest
Co znaczy białe karły? W fizyce o niedużych masach, które wyczerpały już własne zasoby energii.

Definicja Białe Karły

Co to jest BIAŁE KARŁY: gwiazdy będące w jednym z końcowych etapów ewolucji gwiazd, o niedużych masach, które wyczerpały już własne zasoby energii jądrowej. Źródłem energii emitowanej poprzez te gwiazdy jest powolne stygnięcie materii znajdującej się w ich wnętrzu. Masy b.k. zawarte są w przedziale 0,2-1,44 mas Słońca, a ich promienie są około 100 razy mniejsze od promienia Słońca. Gwiazda w stanie b.k. może przebywać od kilkuset mln do kilku mld lat

Definicja Biofizyka:
Co to jest badający fizyczne i fizykochemiczne podstawy mechanizmów zachodzących w żywych organizmach, tkankach i komórkach. Bada także wpływ zewnętrznych czynników fizycznych na organizmy żywe. To jest białe karły.
Definicja Bragg, Sir William Henry:
Co to jest prof. uniw. w Adelajdzie, Leeds i Londynie. Był członkiem, a w latach 1935-40 prezesem Royal Society. Prowadził badania w zakresie optyki, promieniotwórczości, akustyki i krystalografii. Za badania białe karły.
Definicja Bohr, Aage:
Co to jest teoretyk, syn Nielsa Bohra. Od 1956 prof. uniw. w Kopenhadze, a od 1963 dyr. Kopenhaskiego Instytutu Fizyki Teoretycznej. Od 1980 członek zagraniczny PAN. Autor prac dotyczących struktury jądra białe karły.

Czym jest Karły Białe znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: