BLACKETT PATRICK MAYNARD co to jest
Co znaczy Blackett, Patrick Maynard Stuart? W fizyce również w londyńskim Imperial College of.

Definicja Blackett, Patrick Maynard Stuart

Co to jest BLACKETT, PATRICK MAYNARD STUART: fizyk angielski, prof. uniw. w Londynie i Manchesterze, a również w londyńskim Imperial College of Science and Technology. Był członkiem i przewodniczącym Royal Society. W 1925 jako pierwszy sfotografował w komorze Wilsona rozszczepienie jądra azotu spowodowane poprzez bombardowanie cząstkami . W 1932, niezależnie od C.D. Andersona odkrył pozyton. Za usprawnienie komory Wilsona i przeprowadzone za jej pomocą badania w 1948 dostał Nagrodę Nobla

Definicja Bimorf:
Co to jest przetwornik elektromechaniczny złożony z dwóch sklejonych płytek o własnościach piezoelektrycznych; stosowany jest regularnie jako przetwornik elektroakustyczny blackett, patrick maynard stuart.
Definicja Bel:
Co to jest jednostka opisująca relacja dwóch wartości tej samej wielkości fizycznej. Zobacz także decybel blackett, patrick maynard stuart.
Definicja Bose, Satyendra Nath:
Co to jest indyjski, prof. uniw. w Dhace i w Kalkucie. Był współpracownikiem M. Skłodowskiej-Curie. Jest współtwórcą statystyki kwantowej cząstek o całkowitych spinach ( Bosego-Einsteina statystyka blackett, patrick maynard stuart.

Czym jest Blackett, Patrick Maynard Stuart znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: