FELIX BLOCH co to jest
Co znaczy Bloch, Felix? W fizyce Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. Znany jest z prac dotyczących.

Definicja Bloch, Felix

Co to jest BLOCH, FELIX: fizyk amerykański pochodzący ze Szwajcarii, prof. Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii. Znany jest z prac dotyczących nadprzewodnictwa, elektronowej teorii metali, mechaniki i elektrodynamiki kwantowej. Razem z L.W. Alvarezem zmierzył okres magnetyczny neutronu. Za prace nad rezonansem jądrowym paramagnetycznym niezależnie od E.M. Purcella dostał w 1952 Nagrodę Nobla

Definicja Balistyczna Krzywa:
Co to jest porusza się ciało (na przykład pocisk) w atmosferze, będący wypadkową działania siły oporu powietrza i siły ciężkości. Kształt k. b. zależy od wektora prędkości początkowej, wysokości lotu, szybkości bloch, felix.
Definicja Boltzmanna Statystyka:
Co to jest rozkład energetyczny cząstek gazu doskonałego, na które działa zewnętrzna siła potencjalna ( siły zachowawcze). Odpowiednikiem może być zależność gęstości gazu doskonałego od wysokości w polu bloch, felix.
Definicja Born, Max:
Co to jest prof. uniw. w Berlinie, Frankfurcie nad Menem i Getyndze. W 1933 wyemigrował z Niemiec. W 1936 został powołany na stanowisko prof. uniw. w Edynburgu, które piastował do 1953. Był jednym z twórców bloch, felix.

Czym jest Felix Bloch znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: