HENRIK NIELS BOHR co to jest
Co znaczy Bohr, Niels Henrik? W fizyce prof. uniw. w Kopenhadze. Założyciel Kopenhaskiego Instytutu.

Definicja Bohr, Niels Henrik

Co to jest BOHR, NIELS HENRIK: duński fizyk, współtwórca współczesnej fizyki. Od 1916 był prof. uniw. w Kopenhadze. Założyciel Kopenhaskiego Instytutu Fizyki Teoretycznej nazywanego instytutem Bohra. W latach 1943-45 pracował w Los Alamos przy budowie bomby atomowej. Był członkiem licznych towarzystw naukowych, między innymi Royal Society i PAN. Znany jest raczej dzięki opracowanemu w 1913 modelowi atomu wodoru ( atom Bohra), za co w 1922 zaznaczony został Nagrodą Nobla. Uważany jest za jednego z twórców teorii kwantów. W 1928 sformułował zasadę komplementarności i przedstawił próby filozoficznej interpretacji mechaniki kwantowej

Definicja Burza Magnetyczna:
Co to jest nieregularne zmiany zarówno kierunku, jak i wartości pola magnetycznego Ziemi powiązane z korpuskularnym promieniowaniem Słońca. B.m. towarzyszą wzmożonej aktywności Słońca. Naładowane elektrycznie bohr, niels henrik.
Definicja Barnetta Zjawisko:
Co to jest jedno z tak zwanych zjawisk magnetomechanicznych. Bazuje na magnesowaniu się sztabki ferromagnetyka wprawionej w błyskawiczny ruch obrotowy bohr, niels henrik.
Definicja Beta Promieniowanie:
Co to jest rodzaj promieniowania jądrowego polegającego na emisji cząstek , tzn. elektronów albo pozytonów bohr, niels henrik.

Czym jest Henrik Niels Bohr znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: