BORN co to jest
Co znaczy Born, Max? W fizyce Menem i Getyndze. W 1933 wyemigrował z Niemiec. W 1936 został.

Definicja Born, Max

Co to jest BORN, MAX: fizyk niemiecki, prof. uniw. w Berlinie, Frankfurcie nad Menem i Getyndze. W 1933 wyemigrował z Niemiec. W 1936 został powołany na stanowisko prof. uniw. w Edynburgu, które piastował do 1953. Był jednym z twórców mechaniki kwantowej. Za jej statystyczną interpretację i za teorię sieci krystalicznej dostał w 1954 Nagrodę Nobla

Definicja Biofizyka:
Co to jest badający fizyczne i fizykochemiczne podstawy mechanizmów zachodzących w żywych organizmach, tkankach i komórkach. Bada także wpływ zewnętrznych czynników fizycznych na organizmy żywe. To jest born, max.
Definicja Blackett, Patrick Maynard Stuart:
Co to jest prof. uniw. w Londynie i Manchesterze, a również w londyńskim Imperial College of Science and Technology. Był członkiem i przewodniczącym Royal Society. W 1925 jako pierwszy sfotografował w komorze born, max.
Definicja Boltzmanna Stała:
Co to jest podstawowych uniwersalnych stałych fizycznych. Definiowana jest jako relacja gazowej stałej R do liczby Avogadra NA: k = R/NA; można ją interpretować jako stałą gazową odniesioną do jednej molekuły born, max.

Czym jest Max Born znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: