FERDINAND KARL BRAUN co to jest
Co znaczy Braun, Karl Ferdinand? W fizyce Karlsruhe i Tybindze. Autor prac dotyczących.

Definicja Braun, Karl Ferdinand

Co to jest BRAUN, KARL FERDINAND: fizyk niemiecki, prof. uniw. w Marburgu, Strasburgu, Karlsruhe i Tybindze. Autor prac dotyczących radiotelegrafii, termoelektryczności i elektrolizy. Twórca elektrometru i lampy elektronowej (tak zwany lampy B). Wynalazca detektora kryształowego i anteny kierunkowej. W roku 1909 dostał razem z G. Marconim Nagrodę Nobla za prace z dziedziny radiotelegrafii

Definicja Bateria Słoneczna:
Co to jest wykorzystywany do przekształcania energii świetlnej, pochodzącej ze Słońca albo innego źródła światła, na energię elektryczną. Jako fotoogniwa używa się najczęściej kryształów krzemu ze złączem p-n braun, karl ferdinand.
Definicja Błędów Analiza:
Co to jest badanie otrzymanych wyników pomiarów, której celem jest wyznaczenie w najwyższym stopniu prawdopodobnej wartości mierzonej wielkości i niepewności, jaką jest ona obarczona braun, karl ferdinand.
Definicja Biofizyka:
Co to jest badający fizyczne i fizykochemiczne podstawy mechanizmów zachodzących w żywych organizmach, tkankach i komórkach. Bada także wpływ zewnętrznych czynników fizycznych na organizmy żywe. To jest braun, karl ferdinand.

Czym jest Ferdinand Karl Braun znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: