WILLIAMS PERCY BRIDGMAN co to jest
Co znaczy Bridgman, Percy Williams? W fizyce Jego specjalnością były badania własności substancji.

Definicja Bridgman, Percy Williams

Co to jest BRIDGMAN, PERCY WILLIAMS: amerykański fizyk i filozof, prof. Uniwersytetu Harvarda. Jego specjalnością były badania własności substancji poddanych wysokim ciśnieniom za co w 1946 dostał Nagrodę Nobla. Opracował metodę hodowli kryształów z roztopów, nazywaną sposobem Bridgmana-Stockbargera, a służącą aktualnie do otrzymywania monokryształów półprzewodników i metali. Interesowały go również filozoficzne aspekty badań naukowych, zwłaszcza fizyki. Jest twórcą kierunku filozoficznego zwanego operacjonizmem

Definicja Boltzmanna Zasada:
Co to jest związek zachodzący pomiędzy entropią układu S i termodynamicznym prawdopodobieństwem stanu układu p; S = kln(p), gdzie k - stała Boltzmanna (ln znaczy logarytm naturalny bridgman, percy williams.
Definicja Białe Karły:
Co to jest jednym z końcowych etapów ewolucji gwiazd, o niedużych masach, które wyczerpały już własne zasoby energii jądrowej. Źródłem energii emitowanej poprzez te gwiazdy jest powolne stygnięcie materii bridgman, percy williams.
Definicja Bariera Potencjału:
Co to jest przestrzeni, gdzie energia potencjalna cząstki jest większa od jej energii całkowitej. W fizyce klasycznej cząstka o energii całkowitej mniejszej od wysokości bariery potencjału nie może przedostać bridgman, percy williams.

Czym jest Williams Percy Bridgman znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: