MAGNETYCZNA BURZA co to jest
Co znaczy burza magnetyczna? W fizyce wartości pola magnetycznego Ziemi powiązane z korpuskularnym.

Definicja Burza Magnetyczna

Co to jest BURZA MAGNETYCZNA: szybkie i nieregularne zmiany zarówno kierunku, jak i wartości pola magnetycznego Ziemi powiązane z korpuskularnym promieniowaniem Słońca. B.m. towarzyszą wzmożonej aktywności Słońca. Naładowane elektrycznie cząstki emitowane ze Słońca docierając do górnych warstw atmosfery ( jonosfery) wywołują nieregularne zakłócenia pola magnetycznego Ziemi, w rezultacie czego obserwowane są b.m. i zorze polarne

Definicja Baera Prawo:
Co to jest iż rzeki płynące w kierunku południkowym na półkuli północnej podmywają własne prawe brzegi, a na półkuli południowej lewe. Istnienie zjawiska opisywanego poprzez p.B. powiązane jest z ruchem burza magnetyczna.
Definicja Braun, Karl Ferdinand:
Co to jest prof. uniw. w Marburgu, Strasburgu, Karlsruhe i Tybindze. Autor prac dotyczących radiotelegrafii, termoelektryczności i elektrolizy. Twórca elektrometru i lampy elektronowej (tak zwany lampy B burza magnetyczna.
Definicja Bragg, Sir William Lawrence:
Co to jest fizyk angielski, syn Williama Henryego. Był prof. uniw. w Manchesterze i Cambridge. Prowadził rentgenowskie badania struktur krystalicznych, za co w 1915 razem z ojcem dostał Nagrodę Nobla burza magnetyczna.

Czym jest Magnetyczna Burza znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: