STYCZNYCH BUSOLA co to jest
Co znaczy busola stycznych? W fizyce magnetycznej o małym rozmiarze w porównaniu z promieniem cewki.

Definicja Busola Stycznych

Co to jest BUSOLA STYCZNYCH: przyrząd składający się z kolistej płaskiej cewki i igły magnetycznej o małym rozmiarze w porównaniu z promieniem cewki umieszczonej w jej środku. Igła magnetyczna układa się zawsze wzdłuż linii sił pola magnetycznego. Pole magnetyczne w miejscu, gdzie umieszczono igłę, jest sumą wektorową pola magnetycznego Ziemi i pola wytwarzanego poprzez cewkę, jeżeli płynie poprzez nią prąd. Dzięki b.s. można mierzyć składową poziomą pola magnetycznego Ziemi albo natężenie prądu płynącego poprzez cewkę, jeżeli to pierwsze jest znane

Definicja Bardeen, John:
Co to jest W latach 1941-1945 pracował w Bell Telephone Laboratories, a od 1951 był prof. uniw. w Illinois. Dostał podwójnie Nagrodę Nobla: w 1956 wspólnie z W.H. Brattainem i W.B. Schockleyem za wynalezienie busola stycznych.
Definicja Bernoulliego Równanie:
Co to jest podstawowych równań (twierdzeń) służących w dynamice płynów. Stosuje się ono do płynów, gdy można założyć, iż są one pozbawione lepkości, a ich gęstość r jest stała (niezależna lokalnie od ciśnienia busola stycznych.
Definicja Biofizyka:
Co to jest badający fizyczne i fizykochemiczne podstawy mechanizmów zachodzących w żywych organizmach, tkankach i komórkach. Bada także wpływ zewnętrznych czynników fizycznych na organizmy żywe. To jest busola stycznych.

Czym jest Stycznych Busola znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: