LEJDEJSKA BUTELKA co to jest
Co znaczy butelka lejdejska? W fizyce Musschenbroeka w Lejdzie (Holandia). To jest cylindryczne.

Definicja Butelka Lejdejska

Co to jest BUTELKA LEJDEJSKA: najstarszy rodzaj kondensatora wynaleziony poprzez P. Musschenbroeka w Lejdzie (Holandia). To jest cylindryczne naczynie szklane pokryte od strony zewnętrznej i wewnętrznej folią metalową. Napięcie przebicia takiego kondensatora sięga 20 kV, z tego powodu stosowany jest regularnie w połączeniu z maszyną elektrostatyczną do wytwarzania wysokich napięć i wyładowań elektrycznych

Definicja Bernoulli, Daniel:
Co to jest szwajcarski, zajmował się także medycyną. W latach 1725-33 kierował katedrą fizjologii w Petersburgu, a potem katedrą mechaniki. Od 1733 prof. fizjologii w Bazylei, a od 1750 prof. mechaniki. W butelka lejdejska.
Definicja Bit:
Co to jest 1) cyfra dwójkowa o wartości 0 albo 1; (2) jednostka ilości informacji. Liczba informacji jest równa jednemu bitowi, gdy informacja jest jedną z dwóch możliwych jednakowo prawdopodobnych informacje butelka lejdejska.
Definicja Błędów Analiza:
Co to jest badanie otrzymanych wyników pomiarów, której celem jest wyznaczenie w najwyższym stopniu prawdopodobnej wartości mierzonej wielkości i niepewności, jaką jest ona obarczona butelka lejdejska.

Czym jest Lejdejska Butelka znaczenie w Słownik fizyka na B .

  • Dodano:
  • Autor: