CEWKA co to jest
Co znaczy cewka? W fizyce zwojów. Zwoje te nawija się zazwyczaj na rdzeń, który w zależności od.

Definicja Cewka

Co to jest CEWKA: przewód elektryczny, na ogół izolowany, zwinięty w szereg zwojów. Zwoje te nawija się zazwyczaj na rdzeń, który w zależności od przeznaczenia cewki może być wykonany z materiału elektroizolacyjnego albo z ferromagnetyku. Rdzeń może być prosty albo mieć kszatłt kolisty (cewka toroidalna). Głównym wyznacznikiem charakteryzującym c. jest jej indukcyjność ( samoindukcja) zależna od gęstości zwojów, parametrów geometrycznych c. i materiału, z którego wykonany jest rdzeń. C. mogą służyć do wytwarzania pól magnetycznych ( elektromagnes) albo do zwiększania indukcyjności obwodów. Znajdują wykorzystania w filtrach elektrycznych, w obwodach drgających, w układach sprzężenia indukcyjnego. C. stanowią obwody pierwotny i wtórny transformatorów. Na bazie cewki toroidalnej zbudowany jest autotransformator

Definicja Cząsteczkowa Fizyka:
Co to jest dział fizyki, który bada teoretycznie i eksperymentalnie makroskopowe własności ciał (takich na przykład jak ciecze, gazy, ciała stałe) biorąc za pkt. wyjścia ich budowę cząsteczkową cewka.
Definicja Cez:
Co to jest chemiczny I ekipy układu okresowego pierwiastków o liczbie atomowej 55 i masie atomowej 132,905. Zaliczany jest do tak zwany metali alkalicznych. Jest miękki i lekki, bo jego gęstość wynosi 1,87 cewka.
Definicja Chlor:
Co to jest chemiczny z VII ekipy układu okresowego pierwiastków; liczba atomowa 17, masa atomowa 35,453. Złożona jest z dwóch izotopów: 35Cl (75,53%) i 37Cl (24,47%). W warunkach normalnych jest gazem o cewka.

Czym jest Cewka znaczenie w Słownik fizyka na C .

  • Dodano:
  • Autor: