Krzyżówka DZIURA CZARNA co to jest
Co znaczy czarna dziura? W fizyce Wszechświata nie może przedostać się żadna wiadomość przenoszona co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja CZARNA DZIURA

Co to jest CZARNA DZIURA: region czasoprzestrzeni, z którego do pozostałej części Wszechświata nie może przedostać się żadna wiadomość przenoszona poprzez fale elektromagnetyczne albo inne powolniejsze sygnały. Powierzchnia otaczająca cz.dz jest tak zwanym horyzontem zdarzeń, którego rozmiary ustala promień Schwarzschilda: , gdzie m - masa obiektu znajdującego się w cz.dz., G - stała grawitacji, c - szybkość światła w próżni. Wnętrze cz.dz. jest niepoznawalne dla obserwatora z zewnątrz. Cz.dz. powstają wskutek "zapadania się" supergęstych gwiazd i są końcowym wytworem ich ewolucji. Istnienie tego typu obiektów we Wszechświecie zdaje się nie budzić aktualnie jakichkolwiek wątpliwości

Co znaczy Chlor:
Porównanie chemiczny z VII ekipy układu okresowego pierwiastków; liczba atomowa 17, masa atomowa 35,453. Złożona jest z dwóch izotopów: 35Cl (75,53%) i 37Cl (24,47%). W warunkach normalnych jest gazem o czarna dziura co znaczy.
Krzyżówka Częstość Własna:
Dlaczego częstość drgań, jakie wykonuje swobodny układ mechaniczny albo elektryczny czarna dziura krzyżówka.
Co to jest Ciśnienie Akustyczne:
Jak lepiej odchylenie ciśnienia ośrodka, gdzie rozchodzi się fala dźwiękowa, od jego wartości średniej. Fala dźwiękowa w gazie albo cieczy rozchodzi się dzięki lokalnym zaburzeniom gęstości ośrodka, czyli czarna dziura co to jest.

Czym jest Dziura Czarna znaczenie w Słownik fizyka na C .

  • Dodano:
  • Autor: