POCHŁONIĘTA DAWKA co to jest
Co znaczy dawka pochłonięta? W fizyce substancji pochłaniającej. Jednostkami są 1 J/kg i 1 rad = 0.

Definicja Dawka Pochłonięta

Co to jest DAWKA POCHŁONIĘTA: energia promieniowania pochłonięta poprzez jednostkę masy substancji pochłaniającej. Jednostkami są 1 J/kg i 1 rad = 0,01 J/kg. Dawka pochodząca z tła naturalnego (promieniowanie kosmiczne i promieniowanie z otoczenia) wynosi około 0,1 rad/rok. Roczna dawka dopuszczalna dla osób zawodowo narażonych na promieniowanie wynosi 5 radów. Dawka 400 - 500 radów przy napromieniowaniu całego ciała jest dla człowieka dawką śmiertelną

Definicja Dyssypacja Energii:
Co to jest mechanizm zmiany różnych form energii w energię cieplną. Zachodzi wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z siłami tarcia i lepkości. Skutkiem d.e. są gasnące drgania układów mechanicznych ( drgania dawka pochłonięta.
Definicja Daniella Ogniwo:
Co to jest składające się z płytki cynkowej, zanurzonej w roztworze siarczanu cynkowego (elektroda ujemna), i płytki miedzianej zanurzonej w roztworze siarczanu miedziowego (elektroda dodatnia). Roztwory dawka pochłonięta.
Definicja Debaj:
Co to jest pozaukładowa jednostka elektrycznego momentu dipolowego, stosowana jeszcze niekiedy w analizie zjawisk elektrycznych dziejących się na poziomie atomu i cząsteczki; 1 D @ 3,33610-30 Cm dawka pochłonięta.

Czym jest Pochłonięta Dawka znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: