NACZYNIE DEWARA co to jest
Co znaczy Dewara naczynie? W fizyce Dewara, wykorzystywane do przechowywania substancji, których.

Definicja Dewara Naczynie

Co to jest DEWARA NACZYNIE: naczynie (rodzaj termosu), wynalezione w 1898 poprzez J. Dewara, wykorzystywane do przechowywania substancji, których temperatury różnią się znacząco od temperatury otoczenia. To jest naczynie metalowe o podwójnych ścianach. By znacząco zmniejszyć przepływ ciepła między wnętrzem diuara i otoczeniem, wewnętrzne powierzchnie jego ścian są posrebrzone, a między nimi utworzona jest próżnia. Naczynia te stosuje się powszechnie do przechowywania i transportu ciekłego azotu. W n.D., przeznaczonych do przechowywania ciekłego helu, stosuje się dodatkową przestrzeń izolacyjną wypełnioną ciekłym azotem

Definicja Dysonans:
Co to jest jednoczesne brzmienie dwóch albo większej ilości tonów, które przy dłuższym odbiorze jest niemiłe dla ucha dewara naczynie.
Definicja Doświadczenie Fizyczne:
Co to jest jakiegoś zjawiska w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, zapewniających jego powtarzalność, w celu dokonania obserwacji i pomiarów. Otrzymane wyniki są fundamentem jakościowego i ilościowego dewara naczynie.
Definicja Droga Mleczna:
Co to jest licząca kilkaset mld gwiazd, do której należy nasz Układ Słoneczny. Na niebie widoczna jest w formie jaśniejszego pasma o nieregularnych kształtach. Powstała około 10 mld lat temu z olbrzymiej chmury dewara naczynie.

Czym jest Naczynie Dewara znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: