DIAMENT co to jest
Co znaczy diament? W fizyce jako minerał w stanie naturalnym. Charakteryzuje się bardzo sporą.

Definicja Diament

Co to jest DIAMENT: jedna z alotropowych ( alotropia) odmian węgla, występująca jako minerał w stanie naturalnym. Charakteryzuje się bardzo sporą twardością. Jest odpowiednikiem kryształu walencyjnego. Każdy z atomów węgla związany jest z czterema sąsiadami rozmieszczonymi przestrzennie w narożach czterościanu foremnego. D. jest przezroczysty; może być bezbarwny albo zabarwiony na różne odcienie. Charakteryzuje się sporym połyskiem. W temperaturze pokojowej jest izolatorem. W wysokich temperaturach (1400 - 2000 K) d. przemienia się w grafit. Wykazuje luminescencję pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, promieni rentgenowskich, elektronów i cząstek jądrowych. Jest odporny na działanie zasad i kwasów. D. może być produkowany sztucznie z grafitu pod bardzo sporym ciśnieniem (rzędu 1010 Pa) i w temperaturach 1500 - 2000 K. Znane są pierwsze próby otrzymywania d. z fulerenów przy wykorzystaniu jedynie wysokich ciśnień

Definicja Detektory Promieniowań Jądrowych:
Co to jest wykorzystywane do wykrywania i zliczania cząstek i kwantów promieniowania jądrowego. Wybrane z tych urządzeń pozwalają również na ustalenie cząstek i określanie ich energii i pędu. Wykorzystując diament.
Definicja Dulonga-Petita Prawo:
Co to jest eksperymentalnie mówiąca, iż ciepło atomowe Ca pierwiastków chemicznych będących w stanie stałym wynosi około 25 J/(molK), niezależnie od rodzaju pierwiastka. P.D-P. spełnione jest dobrze dla diament.
Definicja Dysonans:
Co to jest jednoczesne brzmienie dwóch albo większej ilości tonów, które przy dłuższym odbiorze jest niemiłe dla ucha diament.

Czym jest Diament znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: