DIRAC PAUL ADRIEN MAURICE co to jest
Co znaczy Dirac, Paul Adrien Maurice? W fizyce Współtwórca mechaniki kwantowej. W 1928 sformułował.

Definicja Dirac, Paul Adrien Maurice

Co to jest DIRAC, PAUL ADRIEN MAURICE: fizyk angielski, prof. uniw. w Cambridge i Oxfordzie. Współtwórca mechaniki kwantowej. W 1928 sformułował prawa mechaniki statystycznej dla elektronów ( Fermiego-Diraca statystyka). Przewidział teoretycznie istnienie pozytonu. W 1933 razem ze Schrdingerem dostał Nagrodę Nobla za opracowanie współczesnej teorii atomu wodoru

Definicja Droga Swobodna:
Co to jest przebywa cząstka między kolejnymi zderzeniami. Definicja służące najczęściej w teorii gazów. Wartość d.s. zależy od gęstości gazu, czyli również od jego ciśnienia. W powietrzu w warunkach normalnych dirac, paul adrien maurice.
Definicja Droga Mleczna:
Co to jest licząca kilkaset mld gwiazd, do której należy nasz Układ Słoneczny. Na niebie widoczna jest w formie jaśniejszego pasma o nieregularnych kształtach. Powstała około 10 mld lat temu z olbrzymiej chmury dirac, paul adrien maurice.
Definicja Dioptria:
Co to jest umiejętności zbierającej (skupiającej) układu optycznego, zwłaszcza soczewki. Gdyż umiejętność zbierająca soczewki równa jest odwrotności ogniskowej f ( = 1/f), jej jednostką jest umiejętność dirac, paul adrien maurice.

Czym jest Dirac, Paul Adrien Maurice znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: