Krzyżówka FERROELEKTRYCZNE DOMENY co to jest
Co znaczy domeny ferroelektryczne? W fizyce kierunkiem wektora spontanicznej polaryzacji co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja DOMENY FERROELEKTRYCZNE

Co to jest DOMENY FERROELEKTRYCZNE: niewielkie obszary wewnątrz ferroelektryka różniące się kierunkiem wektora spontanicznej polaryzacji elektrycznej. Najczęściej spotykanymi d.f. są domeny 180-stopniowe, tzn. takie, gdzie kierunki polaryzacji są antyrównoległe. Pole elektryczne przyłożone do ferroelektryka porządkuje wektory polaryzacji przeprowadzając ferroelektryk w stan jednodomenowy (monodomenowy). Podział ferroelektryka na domeny jest rezultatem dążności układu do pomniejszenia energii pola elektrostatycznego, wytwarzanego poprzez ładunki elektryczne powiązane z istnieniem polaryzacji w krysztale

Co znaczy Dystorsja:
Porównanie wada układów optycznych polegająca na nierównomiernym odwzorowywaniu różnych części obrazu. Jest jedną z głównych wad obiektywów. Zaliczana jest do geometrycznych aberracji układów optycznych domeny ferroelektryczne co znaczy.
Krzyżówka Droga:
Dlaczego który przebywa pkt. materialny w określonym czasie, nie mniej jednak jeżeli jakiś odcinek toru jest przebywany wielokrotnie, to wielokrotnie należy go liczyć. D. jest funkcją czasu, którą można domeny ferroelektryczne krzyżówka.
Co to jest Diament:
Jak lepiej alotropowych ( alotropia) odmian węgla, występująca jako minerał w stanie naturalnym. Charakteryzuje się bardzo sporą twardością. Jest odpowiednikiem kryształu walencyjnego. Każdy z atomów węgla domeny ferroelektryczne co to jest.

Czym jest Ferroelektryczne Domeny znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: