SWOBODNE DRGANIA co to jest
Co znaczy drgania swobodne? W fizyce równowagi, jeżeli nie działają na niego jakiekolwiek siły.

Definicja Drgania Swobodne

Co to jest DRGANIA SWOBODNE: drgania, jakie wykonuje układ wytrącony z położenia równowagi, jeżeli nie działają na niego jakiekolwiek siły zewnętrzne. D.s. mogą być tłumione albo zachowawcze w zależności od tego, czy całkowita energia układu drgającego maleje z upływem czasu ( jeżeli jest rozpraszana albo zamieniana na inne formy energii, na przykład energię cieplną albo energię promieniowania). Drgania zachowawcze, gdzie energia układu drgającego nie jest rozpraszana, w rzeczywistości nie istnieją - są idealizacją drgań realnych

Definicja Dziwność:
Co to jest charakteryzujące własności cząstek elementarnych ujawniające się w oddziaływaniach mocnych i elektromagnetycznych. S przyjmuje wartości całkowite dodatnie i ujemne. Cząstka i jej antycząstka różnią drgania swobodne.
Definicja Dudnienia:
Co to jest się dwóch drgań harmonicznych o nieznacznie różniących się częstościach opierający na modulacji amplitudy drgań. Częstość modulacji równa jest różnicy częstości poszczególnych drgań. W życiu drgania swobodne.
Definicja Demokryt Z Abdery:
Co to jest matematyk i przyrodnik. Był prekursorem atomistycznej teorii materii. Świat wg D. złożona jest z najmniejszych niepodzielnych cząstek, nazwanych atomami, poruszających się w przestrzeni drgania swobodne.

Czym jest Swobodne Drgania znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: