RENTGENOWSKI DYFRAKTOMETR co to jest
Co znaczy dyfraktometr rentgenowski? W fizyce wiązek promieni rentgenowskich odbitych od.

Definicja Dyfraktometr Rentgenowski

Co to jest DYFRAKTOMETR RENTGENOWSKI: przyrząd wykorzystywany do pomiarów natężeń i kierunków wiązek promieni rentgenowskich odbitych od powierzchni kryształów albo polikryształów. Do głownych przedmiotów d.r. należą: źródło promieni rentgenowskich, urządzenie goniometryczne i detektor promieniowania, którym jest zazwyczaj licznik Geigera-Mllera. Urządzenie goniometryczne służy do pomiaru kątów i wzajemnej orientacji źródła, badanej próbki i licznika. D.r. służy do badania symetrii i określania struktur kryształów

Definicja Davisson, Clinton Joseph:
Co to jest w latach 1917-45 był pracownikiem w Bell Telephone Laboratories, a od 1947 prof. uniw. stanu Virginia w Richmond. Wspólnie z L.H.Germerem potwierdził falową naturę elektronu odkrywając w 1927 dyfraktometr rentgenowski.
Definicja Dzielnik Napięcia:
Co to jest wykorzystywane do wydzielenia części napięcia podawanego do układu elektrycznego poprzez źródło zasilania. Najprostszym dz.n. jest układ dwóch połączonych szeregowo oporników albo kondensatorów. Na dyfraktometr rentgenowski.
Definicja Dipol Magnetyczny:
Co to jest formie magnes, na przykład igła magnetyczna stosowana w kompasach. W dużej odległości od dipola (dużej w porównaniu z jego wymiarami) natężenie pola magnetycznego jest odwrotnie proporcjonalne do dyfraktometr rentgenowski.

Czym jest Rentgenowski Dyfraktometr znaczenie w Słownik fizyka na D .

  • Dodano:
  • Autor: