EKSCYTON co to jest
Co znaczy ekscyton? W fizyce którego tworzy się związana para elektron-dziura ( dziura). Jest ona.

Definicja Ekscyton

Co to jest EKSCYTON: stan wzbudzenia w półprzewodniku albo dielektryku, wskutek którego tworzy się związana para elektron-dziura ( dziura). Jest ona elektrycznie obojętna, czyli przemieszczając się w ośrodku nie przenosi ładunku elektrycznego (nie uczestniczy w przewodnictwie elektrycznym), lecz transportuje energię. E. jest tworzony, gdy elektron z pasma walencyjnego zostaje wzbudzony do stanu energetycznego leżącego nieco poniżej dolnej granicy pasma przewodnictwa. Wzbudzeniu towarzyszy pochłonięcie energii. Gdy elektron powraca do swojego stanu w pasmie walencyjnym, energia jest wypromieniowywana

Definicja Emiter:
Co to jest elektroda tranzystora pełniąca w nim taką rolę, jaką pełni katoda w lampach elektronowych ekscyton.
Definicja Elektrony Delta:
Co to jest z atomów substancji poprzez naładowane cząstki o dużej energii. Zazwyczaj energie e.d. są tak spore, iż mogą one wywoływać jonizacje następnych atomów ośrodka. Tym wyjaśnia się niewielkie ekscyton.
Definicja Ekstensywne Wielkości:
Co to jest wielkości fizyczne będące wewnętrznymi wyznacznikami układu zależnymi od jego wielkości, zwłaszcza od liczby cząstek tworzących układ. Przykładami w.e są: masa, objętość, entropia, energia wewnętrzna ekscyton.

Czym jest Ekscyton znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: