ELEKTRETY co to jest
Co znaczy elektrety? W fizyce którego źródłem są uporządkowane dipole elektryczne molekuł.

Definicja Elektrety

Co to jest ELEKTRETY: dielektryki wytwarzające trwałe w okresie pole elektryczne, którego źródłem są uporządkowane dipole elektryczne molekuł tworzących dielektryk albo trwały, nieskompensowany ładunek elektryczny ulokowany przy powierzchni albo w objętości. E. mają własności piroelektryczne i piezoelektryczne. Służące są pomiędzy innymi jako przetworniki elektromechaniczne w mikrofonach, słuchawkach i głośnikach i jako przetworniki piroelektryczne

Definicja Elektronowolt:
Co to jest jednostka energii służąca w fizyce atomowej, jądrowej, cząstek elementarnych, ciała stałego - wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze zjawiskami na poziomie atomowym. E. jest energią kinetyczną elektrety.
Definicja Emisja Wtórna:
Co to jest elektronów z metalu, półprzewodnika albo dielektryka wywołane bombardowaniem powierzchni tych materiałów wiązką elektronów. Elektrony bombardujące tytułujemy pierwotnymi, emitowane wtórnymi elektrety.
Definicja Emulsja Jądrowa:
Co to jest cząstek naładowanych będący emulsją fotograficzną ( detektory promieniowań jądrowych). W relacji do zwyczajnych emulsji fotograficznych e.j. zawiera więcej bromku srebra AgBr i ma mniejsze rozmiary elektrety.

Czym jest Elektrety znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: