ELEKTROKARDIOGRAFIA co to jest
Co znaczy elektrokardiografia? W fizyce Einthovena. Bazuje na rejestrowaniu zmian potencjałów.

Definicja Elektrokardiografia

Co to jest ELEKTROKARDIOGRAFIA: sposób badania czynności serca wynaleziona w 1903 poprzez W. Einthovena. Bazuje na rejestrowaniu zmian potencjałów czynnościowych mięśnia sercowego. Potencjały, mierzone dzięki elektrod przykładanych w określone miejsca ciała pacjenta, po wzmocnieniu rejestrowane są na taśmie papierowej. Służące urządzenie nazywane jest e l e k t r o k a r d i o g r a- f e m, a pozyskiwane wykresy e l e k t r o- k a r d i o g r a m e m (EKG)

Definicja Emisyjna Zdolność:
Co to jest charakteryzująca promieniowanie cieplne ciała. Wyraża ona relacja strumienia energii de wysyłanego w jednostce czasu poprzez jednostkę powierzchni ciała w przedziale częstotliwości od do + d do elektrokardiografia.
Definicja Energia Jądrowa:
Co to jest jądra atomowego mająca związek ze wzajemnym oddziaływaniem nukleonów tworzących jądro ( wpływ mocne) i z ich ruchem. Przejawem istnienia tej energii jest jądrowy niedobór masy. Część e.j. jest elektrokardiografia.
Definicja Ekstynkcja:
Co to jest obniżenie natężenia wiązki światła przechodzącej poprzez ośrodek na przykład powietrze, wodę, szkło, przezroczysty kryształ. E. jest rezultatem zarówno absorpcji światła, jak i jego rozpraszania elektrokardiografia.

Czym jest Elektrokardiografia znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: