ELEKTROKARDIOGRAFIA co to jest
Co znaczy elektrokardiografia? W fizyce Einthovena. Bazuje na rejestrowaniu zmian potencjałów.

Definicja ELEKTROKARDIOGRAFIA

Co to jest ELEKTROKARDIOGRAFIA: sposób badania czynności serca wynaleziona w 1903 poprzez W. Einthovena. Bazuje na rejestrowaniu zmian potencjałów czynnościowych mięśnia sercowego. Potencjały, mierzone dzięki elektrod przykładanych w określone miejsca ciała pacjenta, po wzmocnieniu rejestrowane są na taśmie papierowej. Służące urządzenie nazywane jest e l e k t r o k a r d i o g r a- f e m, a pozyskiwane wykresy e l e k t r o- k a r d i o g r a m e m (EKG)

Definicja Ekranowanie:
Co to jest układu, jego części albo urządzeń pomiarowych przed wpływem pól elektrycznego, magnetycznego, elektromagnetycznego albo przed zamianą ciepła z otoczeniem. Do e. przed polem magnetycznym stosuje się elektrokardiografia co to jest.
Definicja Elektrofor:
Co to jest wykorzystywany do wytwarzania dodatniego ładunku elektrostatycznego. Złożona jest z metalowej płyty z nieprzewodzącym uchwytem i płyty ebonitowej. Poprzez pocieranie płytą metalową ebonit elektryzuje elektrokardiografia definicja.
Definicja Emulsja Jądrowa:
Co to jest cząstek naładowanych będący emulsją fotograficzną ( detektory promieniowań jądrowych). W relacji do zwyczajnych emulsji fotograficznych e.j. zawiera więcej bromku srebra AgBr i ma mniejsze rozmiary elektrokardiografia co znaczy.

Czym jest Elektrokardiografia znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: