ELEKTROMAGNES co to jest
Co znaczy elektromagnes? W fizyce wykonany z ferromagnetyku albo z ferrytu. Pole magnetyczne.

Definicja Elektromagnes

Co to jest ELEKTROMAGNES: źródło pola magnetycznego będące cewką nawiniętą na rdzeń wykonany z ferromagnetyku albo z ferrytu. Pole magnetyczne produkowane poprzez prąd płynący w cewce magnesuje rdzeń, dzięki czemu całkowite pole magnetyczne produkowane poprzez e. jest wielokrotnie wzmocnione. Zmiana kierunku prądu w cewce skutkuje zmianę kierunku pola magnetycznego. Jako źródła mocnych pól magnetycznych służące są e. nadprzewodzące - uzwojenia cewki wykonane są z materiałów nadprzewodzących. Zobacz także nadprzewodnictwo

Definicja Einstein:
Co to jest otrzymywany pierwiastek o liczbie atomowej 99. Znane są jego izotopy o liczbach masowych od 245 do 255. Jest pierwiastkiem promieniotwórczym bardzo nietrwałym, okresy połowicznego rozpadu elektromagnes.
Definicja Energia Sprężystości:
Co to jest energia potencjalna związana ze sprężystą deformacją ciała. E.s. posiada naciągnięta sprężyna, obciążony resor, napięty łuk i tym podobne Miarą e.s. jest robota wykonana w trakcie deformowania ciała elektromagnes.
Definicja Elektrooptyka:
Co to jest badający wpływ pola elektrycznego na optyczne własności substancji, zwłaszcza ciał krystalicznych i cieczy. Pole elektryczne działając na poszczególne atomy skutkuje rozszczepienie ich linii elektromagnes.

Czym jest Elektromagnes znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: