ELEKTROSKOP co to jest
Co znaczy elektroskop? W fizyce Zasadniczą jego częścią jest izolowany pręt skończony dwoma lekkimi.

Definicja Elektroskop

Co to jest ELEKTROSKOP: prosty przyrząd do wykrywania stanu naelektryzowania ciał. Zasadniczą jego częścią jest izolowany pręt skończony dwoma lekkimi listkami metalowymi. Po zetknięciu pręta z ciałem naelektryzowanym pręt wspólnie z listkami elektryzują się również, co skutkuje stworzenie siły odpychającej między listkami. Rozchylają się one o kąt, który może być miarą stopnia naelektryzowania ciała. Ta zasada pomiaru używana jest w niektórych elektrometrach

Definicja Elektroakustyka:
Co to jest zajmujący się teorią i praktyką przetwarzania dźwięków na sygnały elektryczne, ich przenoszeniem, utrwalaniem i odtwarzaniem. Do jej zagadnień należy budowa i ocena jakości mikrofonów, głośników elektroskop.
Definicja Esaki, Leo:
Co to jest 1956-60 pracownik laboratorium spółki Sony w Tokio, od 1960 w IBM Research Center w Yorktown Heights w stanach zjednoczonych ameryki. Specjalista w zakresie fizyki półprzewodników. Laureat Nagrody elektroskop.
Definicja Efemerydy:
Co to jest dotyczące zjawisk astronomicznych, które mają wystąpić w przyszłości, na przykład przewidywane zaćmienia Słońca i Księżyca, przyszłe położenia planet, momenty minimów blasku gwiazd zmiennych itp elektroskop.

Czym jest Elektroskop znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: