ATMOSFERY ELEKTRYCZNOŚĆ co to jest
Co znaczy elektryczność atmosfery? W fizyce zwłaszcza w jej wyższych warstwach. W dolnych warstwach.

Definicja Elektryczność Atmosfery

Co to jest ELEKTRYCZNOŚĆ ATMOSFERY: zjawiska elektryczne zachodzące w atmosferze ziemskiej zwłaszcza w jej wyższych warstwach. W dolnych warstwach atmosfery istnieje pole elektryczne o wartości około 130 V/m wskazujące na istnienie dodatniego ładunku w jej górnych warstwach. Warstwy te są silnie przewodzące z racji na spory stopień ich zjonizowania ( jonosfera). Przejawem e.a. są mocne wyładowania elektryczne obserwowane w trakcie burz

Definicja Elektroakustyka:
Co to jest zajmujący się teorią i praktyką przetwarzania dźwięków na sygnały elektryczne, ich przenoszeniem, utrwalaniem i odtwarzaniem. Do jej zagadnień należy budowa i ocena jakości mikrofonów, głośników elektryczność atmosfery.
Definicja Elektrostatyka:
Co to jest elektryczności zajmujący się badaniem pól elektrycznych produkowanych poprzez nieruchome ładunki elektryczne ( pole elektrostatyczne). Podstawowymi pojęciami e. są natężenie i potencjał pola elektryczność atmosfery.
Definicja Ekstynkcja:
Co to jest obniżenie natężenia wiązki światła przechodzącej poprzez ośrodek na przykład powietrze, wodę, szkło, przezroczysty kryształ. E. jest rezultatem zarówno absorpcji światła, jak i jego rozpraszania elektryczność atmosfery.

Czym jest Atmosfery Elektryczność znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: