ZDOLNOŚĆ EMYJNA co to jest
Co znaczy emisyjna zdolność? W fizyce ciała. Wyraża ona relacja strumienia energii de wysyłanego w.

Definicja Emisyjna Zdolność

Co to jest EMISYJNA ZDOLNOŚĆ: rozmiar fizyczna charakteryzująca promieniowanie cieplne ciała. Wyraża ona relacja strumienia energii de wysyłanego w jednostce czasu poprzez jednostkę powierzchni ciała w przedziale częstotliwości od do + d do szerokości rozważanego przedziału częstotliwości: . Całkowita z.e. ciała jest całką z.e. po całym przedziale częstotliwości

Definicja Ekscyton:
Co to jest półprzewodniku albo dielektryku, wskutek którego tworzy się związana para elektron-dziura ( dziura). Jest ona elektrycznie obojętna, czyli przemieszczając się w ośrodku nie przenosi ładunku emisyjna zdolność.
Definicja Elektrodyfuzja:
Co to jest układzie, gdzie występuje pole elektryczne. Na prędkość dyfuzyjnego przemieszczania się jonów wpływ ma nie tylko różnica ich stężeń ( Ficka prawo), lecz również różnica ich ruchliwości w polu emisyjna zdolność.
Definicja Ekwipartycji Energii Zasada:
Co to jest równomiernego rozkładu energii. Mówi ona, iż jeśli układ jest w równowadze, to na każdy stopień swobody molekuły przypada średnio taka sama liczba energii związanej z ruchami cieplnymi, równa E emisyjna zdolność.

Czym jest Zdolność Emisyjna znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: