Krzyżówka WEWNĘTRZNA ENERGIA co to jest
Co znaczy energia wewnętrzna? W fizyce poszczególnych przedmiotów składowych układu. (2 co znaczy.

Czy przydatne?

Definicja ENERGIA WEWNĘTRZNA

Co to jest ENERGIA WEWNĘTRZNA: (1) suma energii kinetycznych i potencjalnych poszczególnych przedmiotów składowych układu. (2) termodynamiczna funkcja stanu ( potencjał termodynamiczny) będąca sumą energii ruchów cieplnych i energii oddziaływań między wszystkimi cząsteczkami albo atomami tworzącymi układ termodynamiczny. W trakcie przemiany adiabatycznej zmiana e.w. równa jest pracy wykonanej poprzez układ albo pracy wykonanej nad układem. W pierwszym przypadku jest ona ujemna, w drugim - dodatnia

Co znaczy Ekwipotencjalna Powierzchnia:
Porównanie punktów, gdzie skalarny potencjał pola (na przykład grawitacyjnego albo elektrostatycznego) ma tę samą wartość. Przemieszczanie obiektu oddziałującego z polem po p.e. nie wymaga wykonywania pracy energia wewnętrzna co znaczy.
Krzyżówka Energia Swobodna:
Dlaczego termodynamicznych (funkcja stanu) będący różnicą energii wewnętrznej układu U i energii związanej TS: F U - TS (T - temperatura, S entropia). Zmiana e.s. dokonuje się przez zmianę temperatury T i energia wewnętrzna krzyżówka.
Co to jest Elektrostatyka:
Jak lepiej elektryczności zajmujący się badaniem pól elektrycznych produkowanych poprzez nieruchome ładunki elektryczne ( pole elektrostatyczne). Podstawowymi pojęciami e. są natężenie i potencjał pola energia wewnętrzna co to jest.

Czym jest Wewnętrzna Energia znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: