EPITAKSJA co to jest
Co znaczy epitaksja? W fizyce gotowych już kryształów. Kryształ rosnący musi mieć strukturę.

Definicja Epitaksja

Co to jest EPITAKSJA: mechanizm narastania warstw monokrystalicznych na ścianach gotowych już kryształów. Kryształ rosnący musi mieć strukturę krystaliczną zbliżoną do kryształu "matrycy". Zdarzenie epitaksji używane jest do wytwarzania struktur krystalicznych o pożądanych cechach i znajduje wykorzystanie w produkcji diod, tranzystorów, obwodów scalonych itp

Definicja Elektroskop:
Co to jest wykrywania stanu naelektryzowania ciał. Zasadniczą jego częścią jest izolowany pręt skończony dwoma lekkimi listkami metalowymi. Po zetknięciu pręta z ciałem naelektryzowanym pręt wspólnie z listkami epitaksja.
Definicja Euler, Leonhard:
Co to jest matematyk, fizyk i astronom, prof. uniw. w Petersburgu, członek licznych towarzystw naukowych. Autor bardzo wielu prac raczej z dziedziny matematyki i jej zastosowań na przykład w zagadnieniach epitaksja.
Definicja Emisja Autoelektronowa:
Co to jest emitowania elektronów poprzez metal albo półprzewodnik pod wpływem silnego pola elektrycznego. Pole elektryczne skutkuje obniżenie i zmianę kształtu bariery potencjału dla elektronów w metalu, dzięki epitaksja.

Czym jest Epitaksja znaczenie w Słownik fizyka na E .

  • Dodano:
  • Autor: