AKUSTYCZNE FALOWODY co to jest
Co znaczy falowody akustyczne? W fizyce Mogą to być kanały wentylacyjne, rury kanalizacyjne, tunele.

Definicja Falowody Akustyczne

Co to jest FALOWODY AKUSTYCZNE: kanały, wewnątrz których rozchodzą się fale akustyczne. Mogą to być kanały wentylacyjne, rury kanalizacyjne, tunele i tym podobne Ściany f.a. są wtym przypadku wykonane ze sztywnych materiałów, które pod względem własności akustycznych różnią się znacząco od własności ośrodka wypełniającego falowód. F.a. tworzą się także wpowietrzu albo wodzie między warstwami różniącymi się gęstością (co zazwyczaj powiązane jest zróżnicami temperatur). Tym wyjaśnia się rozprzestrzenianie dźwięków woceanach na bardzo spore odległości. Z własnych obserwacji wiemy również, iż wieczorem nad wodą głos niesie się bardzo daleko

Definicja Ferrimagnetyzm:
Co to jest antyferromagnetyzmu, wktórym momenty magnetyczne uporządkowane antyrównolegle mają różne wartości, co wefekcie prowadzi do istnienia niezerowego wypadkowego momentu magnetycznego (podobnie jak w falowody akustyczne.
Definicja Ferroelektryczność:
Co to jest opierające na istnieniu trwałej polaryzacji elektrycznej kryształu, której zwrot albo kierunek może być zmieniany zewnętrznym polem elektrycznym. Stan ferroelektryczny kryształu jest rezultatem falowody akustyczne.
Definicja Fermat, Pierre De:
Co to jest francuski, zzawodu prawnik, wieloletni radca parlamentu wTuluzie. Uważany jest w okolicy B. Pascala za twórcę rachunku prawdopodobieństwa. Jego wkładem do fizyki jest tak zwany zasada Fermata falowody akustyczne.

Czym jest Akustyczne Falowody znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: