PHILLIPS RICHARD FEYNMAN co to jest
Co znaczy Feynman, Richard Phillips? W fizyce przy konstrukcji bomby atomowej. Prof. Cornell.

Definicja Feynman, Richard Phillips

Co to jest FEYNMAN, RICHARD PHILLIPS: amerykański fizyk teoretyk. Od 1943 pracował wLos Alamos przy konstrukcji bomby atomowej. Prof. Cornell University iCalifornia Institute of Technology (Caltech) wPasadenie. Zaliczany jest do twórców elektromechaniki kwantowej. Za powstanie jej podstaw w1965 wraz zJ.S. Schwingerem iS. Tomonagą dostał Nagrodę Nobla

Definicja Ferryty:
Co to jest żelazowego Fe2O3 ztlenkami metali dwuwartościowych, na przykład MnO, MgO, CuO, NiO. Podobnie jak w antyferromagnetyku momenty magnetyczne uporządkowane są antyrównolegle, lecz wypadkowy okres feynman, richard phillips.
Definicja Ficka Prawo:
Co to jest dyfuzji stwiedzające, iż prędkość tego procesu jest proporcjonalna do gradientu stężenia substancji dyfundującej: j = -D c/x, gdzie j - gęstość strumienia dyfuzji (liczba substancji dyfundującej feynman, richard phillips.
Definicja Fulereny:
Co to jest grafitu idiamentu, alotropowa postać węgla. F. nazywane są olbrzymie cząsteczki węgla, zawierające od kilkudziesięciu do kilkuset atomów tego pierwiastka. Najczęściej otrzymywaną inajlepiej zbadaną feynman, richard phillips.

Czym jest Phillips Richard Feynman znaczenie w Słownik fizyka na F .

  • Dodano:
  • Autor: